Chelsea kërkon fitore përballë Brentfordit, formacionet e mundshme

Futboll

Chelsea kërkon fitore përballë Brentfordit, formacionet e mundshme

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 11:49
Foto ilustrim

Sot luhet disa duele në kuadër të xhiros së tetë në Premier Ligë.

Brentfordi do të ballafaqohet me Chelsean me fillim nga ora 18:30.

Pas shtatë ndeshjeve të luajtura Chelsea është lidere me 16 pikë, kurse Brentfordi zë vendin e shtatë më 12 sosh.

Të dyja skuadrat e kanë nisur mjaft mirë këtë edicion, andaj synojnë të vazhdojnë me rezultate pozitive.

Thomas Tuchel për këtë ndeshje nuk mund të llogarit në dy qendër-mbrojtësit Thiago Silva dhe Anthonio Rudiger.

Chelsea do të kërkojë vetëm tre pikët sot, ndërsa Brentfordit në prani të tifozëve do të përpiqet të bëjë befasi.

Formacioni i mundshëm i Brentfordit: Raya; Ajer, Jansson, Pinnock; Canos, Norgaard, Onyeka, Janelt, Henry; Toney, Mbeumo

Formacioni i mundshëm i Chelseas: Mendy; Azpilicueta, Chalobah, Christensen; James, Jorginho, Kante, Chilwell; Mount, Havertz; Lukaku

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat