Raiola thotë se Halaand e ka të qartë se në cilin ekip do të shkojë

Futboll

Raiola thotë se Halaand e ka të qartë se në cilin ekip do të shkojë

Më: 10 dhjetor 2021 Në ora: 14:01
Mino Raiola

Mino Raiola ka konfirmuar se ai dhe Erling Haaland kanë “ide të qarta” se ku duhet të shkojë sulmuesi kur të largohet nga Borussia Dortmund.

Haaland ka shënuar 74 gola në 72 paraqitje që kur iu bashkua Dortmundit në janar 2020 dhe madje në moshën vetëm 21-vjeçare konsiderohet tashmë një nga lojtarët më të mirë në botë.

E ardhmja e norvegjezes është bërë një temë e madhe e intrigave ndërkombëtare, me një klauzolë lirimi prej 75 milionë eurosh që do të bëhet aktive në fund të këtij sezoni, shkruan 90Min.

Manchester United, Manchester City dhe Real Madrid kanë qenë të lidhur shumë me Haaland pasi ata kanë nevojë për një “numër 9” të ri afatgjatë.

“Ne kemi menduar për dy vjet”, tha agjenti.

“Ne kemi ide të qarta se ku duhet të shkojë Erling dhe sigurisht shikojmë se çfarë ofron tregu”.

“Tani flasim për një lojë dy ditë në javë dhe pesë ditë për transferime. Ndoshta drejtorët sportivë më urrejnë. Unë vetë nuk e urrej askënd. Unë thjesht bëj punën time. Dhe më pëlqen të kaloj kufijtë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat