Real Madrid-Bilbao, formacionet zyrtare të finales së Superkupës

Futboll

Real Madrid-Bilbao, formacionet zyrtare të finales së Superkupës

Më: 16 janar 2022 Në ora: 18:20
Foto ilustrim

Në Spanjë sonte do të ndahet trofeu i parë sezonal dhe në garë për ta fituar çmimin e më të mirit në Superkupën e Spanjës janë Real Madridi dhe Athletic Bilbao.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 19:30 në stadiumin “King Abdullah Sports City” në Arabi.

Real Madridi e arriti finalen pasi e mposhti Barcelonën në gjysmëfinale, kurse Bilbao triumfoi përball Atletico Madridit.

Këto janë formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Militao, Alaba, Kroos, Benzema, Modric, Casemiro, Lucas, Vinicius, Rodrygo, Mendy

Athletic Bilbao: Simon, Balenziaga, Martinez, Yeray, Marcos, Berenguer, Garcia, Zarraga, Mouniain, Williams, Sancet

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat