Ky është rezultati i Dritës ndaj skuadrës nga Superliga e Ukrainës

Futboll

Ky është rezultati i Dritës ndaj skuadrës nga Superliga e Ukrainës

Më: 23 janar 2022 Në ora: 17:07
Ky është rezultati i Dritës ndaj skuadrës nga Superliga e Ukrainës

Drita ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë gjatë qëndrimit në Turqi.

Gjilanasit kanë barazuar me rezultat 1-1 ndaj Chornomorets Odessa.

Pjesa e parë i takoi plotësisht bardhekaltërve, të cilët shkuan në pushim me epërsi, pas golit të Marko Simonovskit, në minutën e 30-të.

Ukrainasit barazuan në fund të takimit, pas golit nga penalltia në minutën e 80-të.

Edhe në këtë ndeshje minuta pati për të gjithë lojtarët e ekipit në përjashtim të Dienit Isufit i cili ende nuk është i gatshëm për lojë.

Ndeshjen e radhës “Intelektualët” do ta zhvillojnë me datë 27 janar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat