Drejtori sportiv i Barcelonës: Largimi i Messit nuk na befasoi

Futboll

Drejtori sportiv i Barcelonës: Largimi i Messit nuk na befasoi

Më: 12 shkurt 2022 Në ora: 15:25
Drejtori sportiv i Barcelonës: Largimi i Messit nuk na befasoi

“Fatkeqësisht, largimi i Messit nuk ishte një surprizë”.

Gjatë një takimi me studentët, Mateu Alemany, drejtori sportiv i Barcelonës, u rikthye të flasë për lamtumirën e Lionel Messit verën e kaluar, kur ylli argjentinas, tashmë te Paris Saint Germain, kishte përfunduar kontratën me klubin katalanas.

“Ishte realiteti i momentit, – shtoi menaxheri blaugrana, duke saktësuar se Barça nuk mund ta përballonte mbajtjen e “Pleshtit”, i bashkuar sërish me Neymar, nën urdhërat e Pochettino.

– Ne vendosëm kështu, sepse klubi është mbi të gjithë, edhe pse humbëm shumë komercialisht”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat