Gjimshiti me Atalantën mposhtin Leverkusenin 

Futboll

Gjimshiti me Atalantën mposhtin Leverkusenin 

Nga: K. Goca Më: 10 mars 2022 Në ora: 23:15
Gjimshiti me Atalantën mposhtin Leverkusenin 

Atalanta ka shënuar fitore me rezultat 3:2 ndaj Bayer Leverkusenit, në takimin e parë të tetës së finales së Europa League. 

Futbollistët e të dyja skuadrave treguan angazhim të madh, duke u shënuar gjithsej pesë gola.

Skuadra nga Bergamo fiton përballjen e parë dhe është më e qetë për takimin e kthimit.

Për Atalantën shënuan Malinovsky (23'), Muriel (25' e 49') dhe për Lerverkusenin Aranguiz (11'), Diaby (63').

Reprezentuesi i Shqipërisë, Berat Gjimshiti, u paraqit standard për Atalantën. Ai u zëvendësua në minutën e 69-të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat