Kosova U19 fiton ndaj Estonisë në ndeshjen e parë kualifikuese

Më: 5 prill 2022 Në ora: 17:56

Kombëtarja e Kosovës U19 në konkurrencën e vajzave i kanë nisur me këmbë të mbarë garat e raundit të dytë për kualifikimet e Kampionatit Evropian.

Në ndeshjen e parë të Grupit 4 të Ligës B, Dardanet U19 kanë fituar ndaj Estonisë, me rezultat 2:1. Ky turne kualifikues po zhvillohet në Edinburgh të Skocisë.

itutbollistet e përfaqësueses U19 të Kosovës e kanë nisur me fitore garimin në raundin e dytë të kualifikimeve për Evropianin e këtij viti. Kosova U19 garon në Grupin 4 të Ligës B, ndërsa të martën pasdite në Edinburgh të Skocisë u përball me Estoninë. Kosova fitoi 2:1.

Golat për Kosovën i shënuan Loreta Lulaj, në minutën e 45-të dhe Fortesa Berisha, në minutën e 52-të. Ndërkaq, golin e vetëm estonet e shënuan në minutën e 75-të.
Ndeshjen radhës Kosova U19 e luan pas tri ditësh kundër Kazakistanit.