​“Dardanët” me rastin e 6 vjetorit të Kosovës në UEFA: Nderojmë punën e Fadil Vokrrit

Futboll

​“Dardanët” me rastin e 6 vjetorit të Kosovës në UEFA: Nderojmë punën e Fadil Vokrrit

Më: 3 maj 2022 Në ora: 12:46
Tifozat ​“Dardanët”

Kosova sot shënon gjashtë vjetorin e anëtarësimit të saj në shtëpinë më të madhe të futbollit evropian UEFA.

Me këtë rast grupi i tifoizëve “Dardanët” kanë kujtuar punën dhe sakrificën e madhe të ish-presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës Fadil Vokrri në kohën e arritjes së këtij qëllimi të madh.

Më tutje ata kanë thënë se do të qëndrojnë përkrah Kosovës në etapat e reja të saj.

Ja postimi i plotë i “Dardanëve” në “Facebook:

Sot shënojmë 6 vjetorin e anëtarësimit të Kosovës në gjirin e UEFA-s.

Me këtë rast, të gjithë punëtorëve sportivë dhe anembanë tifozëve të futbollit, ua urojmë këtë përvjetor.

Kujtojmë dhe nderojmë punën, mundin dhe sakrificën e Fadil Vokrrit, që iu kurorëzuan me pranimin e Kosovës në instancat ndërkombëtare të futbollit.

Ne, Dardanët, do të vazhdojmë të qëndrojmë përkrah Kosovës në çdo etapë të saj.

Izolimi i futbollit tonë për më shumë se një dekadë ishte rraskapitës dhe errësirë e plotë.

Tani, prania jonë si palë e barabartë me shtetet tjera në garat kualifikuese, është kurorëzim i brezave të tërë.

U jemi falënderues gjithë atyre që e mundësuan këtë datë historike me kontributin që dhanë ndër vite.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat