Presioni të skuadra shqiptare në Maqedoninë e Veriut 

Futboll

Presioni të skuadra shqiptare në Maqedoninë e Veriut 

Nga: Kemajl Goca Më: 7 maj 2022 Në ora: 12:17
Presioni të skuadra shqiptare në Maqedoninë e Veriut 

Sot zhvillohen ndeshjet e javës së parafundit të Ligës së Dytë të Maqedonisë së Veriut në futboll, Grupi i Perëndimit.

Presioni është të skuadra shqiptare Voska nga Ohri e cila synon të ruajë vendin e dytë, që shpie direkt në barazh për të kërkuar një vend për në elitë. 

Voska në dy xhiron e fundit hyn me tri pikë epërsi ndaj Vardarit dhe sot mund të vulos play-off-in, përkatësisht, skuadra e Ohrit duhet të mposht Besën në shtëpi dhe Vardari të mos fitojë ndaj Sileksit, ku edhe gjithçka do të përfundojë.

Tabela: Sileksi 65 pikë, Voska 55, Vardari 52, Teteksi 35, Gostivari 33, Besa 32, Ohrid 28, Korabi 26, Veleshta 17, Kadino 6 pikë.

Ndeshjet e javës së 26-të, ora 17.00

Voska - Besa
Vardari - Sileksi
Teteksi – Korabi
Gostivari – Ohrid
Kadino - Veleshta

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat