Mbappe mund t’i zgjedhë vetë trajnerët dhe lojtarët

Futboll

Mbappe mund t’i zgjedhë vetë trajnerët dhe lojtarët

Më: 19 maj 2022 Në ora: 11:46
Mbappe mund t’i zgjedhë vetë trajnerët dhe lojtarët

Paris Saint-Germaini është duke u munduar në të gjitha format e mundshme që ta bindë Kylian Mbappen të mbetet në “Parkun e Princave”.

E ideja e fundit e parisienëve është vërtet e çmendur.

Sipas mediave të huaja, kampioni i ri i Francës ia ka ofruar ish-futbollistit të Monacos një kontroll total në operacionet sportive.

Më saktësisht, kampionit të botës me Francën i është dhënë e drejta t’i emërojë dhe t’i shkarkojë trajnerët, por edhe të vendos se cilët lojtarë të vijnë në Paris e cilët të largohen prej aty.

Francezi është i vendosur të largohet nga kryeqyteti francez dhe t’i bashkohet Real Madridit.

Atij do t’i skadojë kontrata me parisienët në muajin e ardhshëm, por klubi i pasur po mundohet ta bindë atë që at vazhdojë kontratën duke i bërë oferta të pabesueshme joshëse.

Pra, nëse e ndërron mendjen, Mbappe mund ta ketë komplet nën kontroll ekipin parisien, raporton “elchiringuitotv”.

Mbetet të shihet në ditët në vazhdim se cili do të jetë vendimi definitiv i lojtarit.

Ndërkohë, spekulohet se përfaqësuesi francez ka arritur marrëveshje me madrilenët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat