Formacionet zyrtare, ja si do përballen sot Kukësi-Skënderbeu

Futboll

Formacionet zyrtare, ja si do përballen sot Kukësi-Skënderbeu

Më: 21 maj 2022 Në ora: 16:29
Formacionet zyrtare, ja si do përballen sot Kukësi-Skënderbeu

Kukësi është ende në garë për një vend në Europë dhe për ta pasur atë të sigurt i duhet të fitojë me patjetër ndaj Skënderbeut dhe në mënyrë që të afrohet me vendin e tretë në renditje, por njëkohësisht “verilindorëve” iu duhen edhe disfatat e Partizanit dhe Vllaznisë.

Teksa korçarët tashmë luajnë vetëm për procedurë, pasi matematikisht janë të rënë nga kategoria. Sfida mes “verilindorëve” dhe korçarëve do të luhet në orën 17:00 në “Kukës Arena” dhe do të transmetohet në “Super Sport 4”.

Aktualisht trajnerët Longo dhe Liçi kanë vendosur edhe formacionet më të cilët do të zbresin në fushën e lojës.

Formacionet zyrtare:

Kukësi: Tafas, Dragoshi, Bytyçi, Pëllumbi, Ndreca, De Lucas, Sula, Gj. Taipi, Krnic, Feijao, Basa.

Trajneri: Diego Longo

Skënderbeu: Ruçi, Frashëri, Sadriu, Vitija, Vrapi, Pecani, Mara, Vangjeli, Berisha, Mensah, Pusi.

Trajneri: Gentjan Liçi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat