Prishtina fiton në Podujevë, i shmanget barazhit

Futboll

Prishtina fiton në Podujevë, i shmanget barazhit

Nga: K. G. Më: 22 maj 2022 Në ora: 16:54
Pamje nga ndeshja Llapi - Prishtina

Prishtina ka shënuar fitore të madhe në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, duke i shkaktuar humbje me rezultat 2:1 Llapit, në takimin e javës së fundit përkatësisht të 36-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Tre gola bie në pjesën e dytë, një fitore me peshë të madhe.

Për Prishtinën shënuan Mankenda (59’ e 62’) dhe për Llapin realizoi Valmir Veliu (52’-nga penalltia).

Llapi përfundon në vend të pestë me 51 pikë e Llapi në të katërtën me 54 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat