Një tifoz holandez arrestohet në hyrje të stadiumit “Air Albania”

Futboll

Një tifoz holandez arrestohet në hyrje të stadiumit “Air Albania”

Më: 25 maj 2022 Në ora: 20:18
Një tifoz holandez arrestohet në hyrje të stadiumit “Air Albania”

Finalja e parë dhe historike e Ligës së Konferencës do të zhvillohet sonte në “Air Albania Stadium”.

Në finale do të përballen Roma dhe Feyenoordi.

Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 21:00, teksa edhe tani po vazhdon hyrja e tifozëve në stadium.

Mirëpo, jo të gjithë do të mund ta ndjekin ndeshjen nga shkallët e stadiumit.

Një tifoz holandez ka tentuar për të çarë kordonin e policisë, por kjo tentativë e tij ka shkuar huq.

Ai menjëherë është vënë në pranga nga policia shqiptare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat