Spekulohej për largim të Neymar, trajneri i ri i PSG-së qartëson të ardhmen e yllit brazilian

Futboll

Spekulohej për largim të Neymar, trajneri i ri i PSG-së qartëson të ardhmen e yllit brazilian

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 16:50
Neymar

Ditëve të fundit ka pasur spekulime të shumta për të ardhmen e Neymarit te Paris Saint-Germain, ku përflitej se ylli brazilian nuk është më në planet e klubit.

Por, si duket me ardhjen e trajnerit të ri Christophe Galtier, planet e së ardhmes së Neymarit te PSG janë qartësuar.

Galtier tregoi se dëshira e tij është që Neymar të qëndrojë në “Parc des Princes”.

“Unë dua që Neymar të qëndrojë këtu me ne. Ai është lojtar i nivelit botëror, të gjithë trajnerët në botë do të dëshironin top lojtarë si ai”, tha Galtier.

“Unë veçse kam ide të qarta në planin tim për Neymarin këtu te PSG”, shtoi trajneri i ri i PSG-së.

Sipas spekulimeve që po qarkullojnë, disa klube angleze janë duke e monitoruar situatën e Neymarit, ndër to Chelsea dhe skuadra e Newcastle United, ku kjo e fundit me pronarët që ka, mund të përballojë pagën e lartë të yllit brazilian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat