Kosova më e shtrenjtë me bileta për dallim nga Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Futboll

Kosova më e shtrenjtë me bileta për dallim nga Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Nga: Kemajl Goca Më: 6 korrik 2022 Në ora: 14:59
Stadiumi në Shkup

Biletat në Kosovë janë më të shtrenjta për të shikuar një ndeshje futbolli në kupat evropiane për dallim nga Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut!

Biletat më të shtrenjta i ka skuadra e Gjilanit në pjesën perëndimore, 10 euro, pastaj vjen Ballkani i Therandës me 8 euro, ndërsa Shkëndija e Tetovës i ka më të ulëta çmimet. Shkupi ka pasur biletat më të lira, sigurisht për shkak të rivalit më të dobët. 

Krahasuar me standardin malazez, biletat në Kosovë janë shumë më të shtrenjta për tifozin e skuadrës apo dashamirët e kësaj loje, që do për ta shikuar një ndeshje në tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Me 7 korrik, 20.30
Buduçnosti – Llapi  

Biletat në Podgoricë

Tribuna Perëndimore - sektorët C dhe D - 5 euro
Tribuna Perëndimore - sektorët A, B, E dhe F - 4 euro
Tribuna Lindore - sektorët C, D dhe E - 4 euro
Tribuna lindore – sektorët A, B, F dhe G – 3 euro
Tribuna veriore - 2 euro

Gjilani – Liepaja, me 7 korrik, 20.00

Lindje 5 euro
Perëndim 10 euro
VIP 20 euro

Dje, Ballkani – Zhalgiris 1:1 

Veri 3 uro
Jug 3 euro
Lindje 5 euro
Perëndim 8 euro 
VIP 20 euro. 

Dje, Shkupi – Lincoln 3:0

Biletat 100 denar (1.8 euro)

Shkëndija – Ararat Yerevan, me 7 korrik, 20.00

Tribunat jugperëndim dhe juglindje 300 denar (5 euro)
Tribunat verilindje dhe veriperëndim 400 denar (6.8 euro)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat