Gullit i propozon Unitedit të mos merret me të kaluaren

Futboll

Gullit i propozon Unitedit të mos merret me të kaluaren

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 00:02
Gullit i propozon Unitedit të mos merret me të kaluaren

Ish-trajneri i Chelseat, Ruud Gullit konsideron se Manchester United e ka vështirë të ketë sukses derisa nuk distancohet nga historia e lavdishme. 

“Unë mendoj se ka shumë probleme në Man United. Ata jetojnë shumë në të kaluarën. Ata flasin shumë për ekipin e viteve '90", ka thënë Gulit. "Kjo është e kaluara".

United humbi ndeshjen e parë në Premier League nga Brighton. 

Klubi nga Manchester ka sjellë trajnerin e Ajax Erik ten Hag vetëm për të synuar një epokë të re, por mbetet të shihet nëse kjo ishte zgjidhja e duhur për përsëritjen e historisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat