Ish-shoku i skuadrës tregon çmenduritë e Ronaldinhos në Meksikë

Futboll

Ish-shoku i skuadrës tregon çmenduritë e Ronaldinhos në Meksikë

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 23:41
Ish-shoku i skuadrës tregon çmenduritë e Ronaldinhos

Kur Ronaldinhos vendos të vishte fanellën e Queretaros në Meksikë në vitin 2014, të gjithë pak e shumë ishin të ndërgjegjshëm se ylli brazilian i futbollit, i cili një dekadë me parë kishte fituar “Topin e Artë”, nuk po shkonte atje për sukseset sportive.

Ashtu ndodhi, pasi braziliani u largua pas një sezoni me 7 gola të shënuar në 20 ndeshje të luajtura.

Dhe “meritën” për këtë e kishte jeta që bënte në Meksikë, ku mendja nuk ishte gjithmonë në fushën e lojës. Patricio Rubio, ish-shoku i tij i skuadrës në atë edicion te Kueretaro, ka zbuluar se Ronaldinjo shpesh bënte të kundërtën e asaj që mund të cilësohet si regjim sportiv.

“Ne luanim gjithmonë të premteve ndeshjet në shtëpi, pasi në Meksikë çdo skuadër ka një kalendar fiks për ndeshjet në shtëpi. Ronaldinjo, sapo përfundonte ndeshja, merrte një avion privat dhe shkonte në Kankun apo Plaja del Karmen”, tregoi Rubio se si Dinjo shkonte në lokalitetet e Meksikës të njohura për jetën e natës.

Për këtë arsye, Ronaldinjo gjithmonë mungonte në stërvitjet e të hënës me klubin.

“Ai gjithmonë kthehej të martën, mendoj se nuk e kam parë kurrë të stërvitet të hënën”, tregoi ish-shoku i skuadrës duke zbuluar arsyet se pse Ronaldinho nuk shkëlqeu në atë që ishte eksperienca e parafundit e karrierës së tij, të cilën e mbylli një vit më vonë me Fluminensen në Brazil.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat