E rrallë për Izraelin, pret Shqipërinë në stadium të tejmbushur

Futboll

E rrallë për Izraelin, pret Shqipërinë në stadium të tejmbushur

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 19:14
E rrallë për Izraelin

E rrallë për Izraelin, pret Shqipërinë në stadium të tejmbushur!

Izrael-Shqipëri do të luhet sot në stadiumin “Bloomfield” të Tel Avivit, që ka një kapacitet prej 29.400 vendesh.

Sipas mediave izraelite, sot pritet që stadiumi të jetë i tejmbushur, pasi janë shitur të gjitha biletat.

Diçka e rrallë me përfaqësuesen izraelite e cila në vitet e fundit kishte humbur paksa besimin e tifozerisë vendase.

Ndeshja do të transmetohet në Shqipëri nga televizioni “KLAN” dhe platforma “Supersport”. Ndërkohë, në orarin e takimit temperaturat pritet të jenë ideale për një ndeshje futbolli, teksa maksimumi do të shkojnë 26-27 gradë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat