Yllit të Liverpoolit i plaçkitet shtëpia derisa ishte brenda me familjen e tij

Futboll

Yllit të Liverpoolit i plaçkitet shtëpia derisa ishte brenda me familjen e tij

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 22:15
Lojtarët e Liverpooliit

Policia ka konfirmuar se mesfushorit të Liverpoolit, Alex Oxlade-Chamberlain i është plaçkitur shtëpia e tij, derisa ai ishte brenda me familjen e tij të martën mbrëma.

29-vjeçari jeton në Wilmslow, pranë Manchesterit, me gruan e tij Perrie Edwards dhe djalin e tyre 13 muajsh.

Një deklaratë e policisë ka zbuluar se shtëpia e tyre ishte bastisur të martën mbrëma, me Oxlade-Chamberlain dhe familjen e tij të pranishëm në atë kohë brenda.

Askush nuk u lëndua, por bizhuteritë dhe çantat e dorës u vodhën, me policinë e Cheshire që ka filluar me hetimet e tyre në lidhje me incidentin.

"Në orën 22:45 të martën e 27 shtatorit policia u thirr në një vjedhje në një pronë në Wilmslow," shkruante në deklaratën e policisë.

"Plaçkitësit kanë hyrë në shtëpi duke vjedhur bizhuteri dhe çanta dore, ndërsa banorët ishin brenda. Po vazhdojnë hetimet për të identifikuar të dyshuarit", shkruante më tej.

Oxlade-Chamberlain aktualisht është jashtë fushave të gjelbra me një lëndim të rëndë të cilin ai e pësoi gjatë turneut para-sezonal të Liverpoolit në Azi.

Ai ende nuk është paraqitur për “Të Kuqtë” në sezonin aktual, me raportimet që sugjerojnë se ai mund të kthehet në aksion në fund të tetorit ose nëntorit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat