Shqiptari shënon eurogol, Milanin fiton në frymën e fundit

Futboll

Shqiptari shënon eurogol, Milanin fiton në frymën e fundit

Nga: K. G. Më: 1 tetor 2022 Në ora: 22:45
Milani

Futbollisti shqiptar, Nedim Bajrami, gati ia mohoi fitoren Milanit. Bajrami futet në lojë në minutën e 59-të dhe bëri paraqitje të mirë.

Milani kthehet me tre pikë nga Empoli.

Kampioni në fuqi ka shënuar fitore me rezultat 3:1 ndaj Empolit të futbollistit Nedim Bajrami.

Finish dramatik e për infarkt.  

Në minutën e 79-të, kroati Ante Rebiç, shënon për fitoren e Milanit.

Në minutën e 90+2, Nedim Bajrami nga gjuajtja e lirë rreth 20 metra shënon eurogol në këndin e epërm të portës së Milanit por pas dy minutave (90+4’), Ballo-Toure realizon dhe Leao në atë të 90+7 për fitoren e Milanit, 1:3.

Milani është në vend të tretë me 17 pikë, ka tre me pak se lideri Napoli dhe Empoli është i 14-ti me 7 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat