Manchester Utd triumfon në Nikosia

Futboll

Manchester Utd triumfon në Nikosia

Nga: K. G. Më: 6 tetor 2022 Në ora: 20:53
Manchester Utd triumfon në Nikosia

Manchestrer Utd nuk ka lejuar që të befasohet në NIkosia, duke shënuar fitore me rezultat 3:2 ndaj Omonia-s së Qipros. 

Vendasit kaluan në epërsi por nuk i mjaftoi për rezultat pozitiv. 

Në minutën e 34-të, Ansarifard realizoi për 1:0, por kjo nuk e dekoncentrojë ekipin e Manchester Utd.

Rashford në minutën e 53-të dhe Martial në atë të 63-tën, shënuan për 1:2. 

Rashford u inkuadrua në minutën e 46-të.

Rashford në minutën e 84-rë shënon për 1:3 dhe Panagiotou (85’) ngushton humbjen në 2:3. Cristiano Ronaldo u paraqit standard. 

Në Grupin E të Europa League, Manchester Utd renditet në vend të dytë me 6 pikë dhe Omonia në fund me 0 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat