Deschamps nuk bën më shaka, Lewa udhëheq polakët

Futboll

Deschamps nuk bën më shaka, Lewa udhëheq polakët

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 15:37
Deschamps

Deschamps nuk bën më shaka, Lewa udhëheq polakët!

Franca dhe Polonia përballen për fazën e 1/8-tave në Kupën e Botës teksa “Gjelat” vijojnë misonin e tyre për të ruajtur statusin e Kampionëve të Botës në fuqi.

Trajneri Didier Deschamps ka hedhur në fushë lojtarët më të mirë të mundshëm teksa qendra e mbrojtjes përbëhet nga Upamecano dhe Varane ndërsa në mesfushë çelësat i besohen Rabiot me Tchouameni teksa përpara rreshtohen Dembele, Mbappe dhe Giroud.

Nga ana tjetër, edhe te Polonia aktivizohen titullarët e zakonshëm me Glik që udhëheq mbrojtjen, Zielinski në mesfushë dhe sigurisht Lewandowski në sulm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat