​Spanja favorite për të kaluar në çerekfinale ndaj Marokut, formacionet e mundshme

Futboll

​Spanja favorite për të kaluar në çerekfinale ndaj Marokut, formacionet e mundshme

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 08:48
​Spanja favorite për të kaluar në çerekfinale ndaj Marokut, formacionet e mundshme

Spanja e Luis Enriques llogoritet si skuadra favorite për të kaluar në çerekfinale të Kampionatit Botëror përballë kundërshtarit të sotëm, Marokut.

Për këtë ballafaqim që do të zhvillohet nga ora 20:00, në stadiumin “Education City”, të dy kombëtaret janë të kompletuara.

Pasi Maroku i dha fund 36 viteve zhgënjim në Kupën e Botës duke kaluar përfundimisht në një fazë eliminatore të Kupës së Botës, trajneri Ëalid Regragui i ka sfiduar lojtarët e tij që të “ synojnë qiellin” dhe të ëndërrojnë ngritjen e trofeut të famshëm.

Falë një paraqitjeje të fortë në Grupin F që rezultoi në kryesimin e grupit nga Maroku, skuadra e Regraguit tani është e pamposhtur në katër ndeshjet e fundit të Kupës së Botës dhe mund të bëhet kombi i parë afrikan që nga Kameruni në vitin 1990 që kalon pesë ndeshje radhazi si të pamposhtur, në finalet e Kupës së Botës.

Këto janë formacionet e mundshme:

Maroku: (4-3-3) – Bono; Hakimi, Aguerd, Saiss, Mazraoui; Ounahi, Amrabat, Sabiri; Ziyech, En-Nesyri, Boufal

Spanja: (4-3-3) – Simon; Carvajal, Rodri, Laporte, Alba; Gavi, Busquets, Pedri; Torres, Morata, Olmo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat