Tërmeti në Turqi, stadiumet u kthyen në mbledhje fondesh

Futboll

Tërmeti në Turqi, stadiumet u kthyen në mbledhje fondesh

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 20:35
Stadiumet u kthyen në mbledhje fondesh

Klubet Besiktas, Fenerbahçe dhe Galatasaray janë mobilizuar për viktimat e tërmetit.

Stadiumet Vodafone Park, Ulker dhe Nef u shndërruan në zona grumbullimi për viktimat e tërmetit.

Të 3 klubet e mëdha kërkuan që furnizimet të dërgoheshin në stadiumet Vodafone Park, Ulker dhe Nef. 

Klubi Galatasaray njoftoi se furnizimet do të mblidhen në Taçspor, Ataşehir si dhe në stadiumin Nef.

Klubi Besiktas, i cili formoi “Komisionin e Komisionit të Ndihmës” brenda klubit, gjithashtu bëri thirrje për dhurim gjaku nga llogaria e tij në rrjetet sociale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat