Real Madrid i vendos Modriçit një kusht të panegociueshëm!

Futboll

Real Madrid i vendos Modriçit një kusht të panegociueshëm!

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 22:54
Modriç

Kontrata e Luka Modriç me Real Madridin skadon në qershor dhe ende nuk është e sigurt nëse ai do ta rinovojë atë.

Është e padiskutueshme që ka dëshirë nga të dyja palët për të vazhduar bashkëpunimin.

Megjithatë, Real Madridi – siç shkruan Onefootball – i vendosi Modricit një kusht të panegociueshëm.

Dhe kjo është se sipas asaj që është zbuluar orët e fundit, Real Madridi i ka dhënë ultimatum Modric që duhet të ndalojë së luajturi në fanellën e kombëtares.

Dhe ai ultimatum nuk mund të negociohej.

Eshte shkruar gjithashtu gjatë Boterorit se Ancelotti ishte i bindur se Modrić do të thoshte lamtumirë në Botërorin e Katarit, por medalja e bronztë e fituar, si dhe fakti që Kroacia do të luajë në finalen e Ligës së Kombeve në qershor, zgjoi emocione të reja në Modrić dhe mesa duket vazhdon të luajë për kombetaren…

Prandaj, ultimatumi i Realit eshtë një sfidë shumë e vështirë për Modriçin, i cili ka luajtur 162 ndeshje dhe ka shënuar 23 gola për ekipin senior të vendit të tij.

E kush e ka theksuar kaq herë se do të luajë për Vatrene për aq kohë sa i nevojitet kombëtarja.

E dimë që Luka tashmë është marrë vesh me trajnerin Dalic që në qershor të luajë në turneun final të Ligës së Fanave, gjë që Reali ndoshta nuk duhet të jetë problem për të, sepse luhet menjëherë pas përfundimit të sezonit.

Problem janë ndeshjet kualifikuese për në Euro në Gjermani, të cilat janë planifikuar për në muajin mars.

Modriç ende nuk ka bërë një deklaratë për ta, kështu që Kroacia ende nuk e di nëse Modrić do të shfaqet në ndeshjen e parë kundër Uellsit më 25 mars.

Nuk është e lehtë për Ancelottin për shkak të rezultateve të dobëta dhe faktit që Reali është pas Barcelonës me plot tetë pikë, dhe ne e dimë se sa vendimtar është mesfushori kroat për të në të gjitha vizionet e tij të futbollit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat