Trepça ’89 dhe Prishtina luajnë vetëm për fitore, formacionet zyrtare

Futboll

Trepça ’89 dhe Prishtina luajnë vetëm për fitore, formacionet zyrtare

Më: 28 maj 2023 Në ora: 14:15
Pamje nga një ndeshje

Trepça ’89 dhe Prishtina do të përballen në kuadër të xhiros së 36-të në stadiumin ‘Riza Lushta’ në Mitrovicë.

Është një duel shumë i rëndësishëm për të dy skuadrat, si vendasit ashtu edhe mysafirët.

Vendasit kërkojnë fitoren dhe do të shpresojnë se Ferizaj nuk do të marrë pikët maksimale ndaj Dukagjinit për të zënë vendin e tetë që i dërgon në barazh.

Fitorja i duhet edhe Prishtinës, pasi synon ta përfundojë në pozitën e katërt në tabelë këtë kampionat, pozitë që tani do t’ia siguronte daljen në Evropë edhe pse ende nuk është licencuar nga FFK.

Prishtina: Kolaj, Bytyqi, Belica, Useini, Mici, Hamiti, Pefqeli, Hyseni, Prapashtica, Kryeziu, Krasniqi..

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat