Ballkani feston titullin e kampionit të Kosovës 

Futboll

Ballkani feston titullin e kampionit të Kosovës 

Nga: K. Goca Më: 28 maj 2023 Në ora: 16:52
Ballkani

Festë në Therandë.

Ballkani i Therandës feston titullin e kampionit të Kosovës.

Është titulli i dytë në histori të ekzistimit të këtij klubi.

Është titulli i dytë që e ka vulën e kryetrajnerit Ilir Daja.

Është titulli i dytë që e ka vulën me president Arsim Kabashi. 

Në ballafaqimin mes Gjilanit dhe Ballkanit, me marrëveshje të klubeve, ndeshja u zhvillua në Therandë dhe përfundoi ashtu edhe siç kishte filluar me rezultat 0:0.

Ballkani përfundon në vend të parë me 73 pikë, duke lënë pas Dritën me 70 dhe Gjilanin me 54 sosh.

Therandasve fitojnë titullin e dytë rresht dhe do të marrin pjesë në rrethin e parë të garave kualifikueseve të Champions League dhe Gjilani në Conference League.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat