Pefqeli: Me Prishtinën nga kjo sfidë mund të dilnim me pikët e plota

Futboll

Pefqeli: Me Prishtinën nga kjo sfidë mund të dilnim me pikët e plota

Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 20:20
Pefqeli

Prishtina sot nuk arriti më shumë se një pikë nga stadiumi “18 qershori” në Klinë.

Bardhekaltrit barazuan me rezultat 0:0 me Dukagjinin, në takimin e javës së 16-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Prishtina zë vendin e pestë me 22 pikë, ka një më shumë se Dukagjini që gjendet një pozitë më poshtë.  

"Jam shumë i kënaqur me të gjithë futbollistët që dhanë maksimumin në një mot të vështirë dhe fushë që kishte shumë probleme për zhvillimin e ndeshjes. 

Nga kjo sfidë mund të dilnim me pikët e plota, por edhe u treguam të kujdesshëm në fazën e mbrojtjes, sepse edhe mund të pësonim. 

Por, mbi të gjitha lojtarët shfaqën karakter dhe luftuan deri në sekondat e fundit të një dueli kaq të vështirë", thotë Pefqeli për faqen e FC Prishtina.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat