Portieri i kombëtares së Kosovës bën gabim trashanik, çmend anglezët

Futboll

Portieri i kombëtares së Kosovës bën gabim trashanik, çmend anglezët

Nga: K.G. Më: 13 prill 2024 Në ora: 17:58
Arijan Muriç

Portieri i kombëtares së Kosovës, Arijan Muriç, ka bërë gabim trashanik, duke pësuar gol dhe kjo ka “çmendur” tifozët anglezët,

Mbrojtësi e kthen topin pas ndërsa Muriç duke dashur të qetësojë topin i ikë nga këmba dhe futet në rrjetë.

Portieri i kombëtares së Kosovës, Arijanet Muriç, është paraqitur titullar për Burnleyn, duke e luajtur baras me rezultat 1:1 me Brightonin, në takimin e javës së 33-të të Premier League.

Futbollisti Brownhill në minutën e 75-të ka shënuar për 1:0.

Pas katër minutave (79’) Muriç shënoi autogol.

Brighton zë vendin e 10-të me 44 pikë e Burnley të 19-tin me 20 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat