Këto janë fanellat e futbollit më të shitura në SHBA

Futboll

Këto janë fanellat e futbollit më të shitura në SHBA

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 19:39
Foto ilustrim

Përkundër faktit që futbolli nuk është sport dominues në SHBA, ai është duke u rritur me hapa të shpejtë dhe paraqet një potencial të madh ekonomik.

Soccer.com ka zbuluar fanellat më të shiturat të lojtarëve në SHBA këtë fillim të sezonit festiv, ku vendi i parë mbahet nga ylli i Barcelonës Lionel Messi.

Në vendin e dytë është amerikani që luan për Chelsea, Christian Pulisic ndërkohë podiumi kompletohet nga Cristiano Ronaldo.

Image

Kjo është tabela e plotë për secilin shtet të SHBA-së, ku befasi është fanella e yllit të Tottenhamit, Dele Alli, i cili kryeson listën në Vermont.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat