Formacionet e mundshme: Manchester City – Borussia Dortmund

Futboll

Formacionet e mundshme: Manchester City – Borussia Dortmund

Më: 6 prill 2021 Në ora: 09:26
Foto ilustrim

Sonte (e martë) do zhvillohet ndeshja interesante mes Manchester Cityt dhe Borussia Dortmundit, e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Dy skuadrat kërkojnë vetëm fitore, me “Qytetarët” që shihen si favorit, derisa klubi gjerman do mundohet të bëjë befasinë.

City nuk ka ndonjë mungesë në skuadër, derisa te Dortmund mungojnë Jadon Sancho, Dan-Axel Zagadou, Marcel Shcmelzer, Alex Witsel dhe sulmuesi i ri Youssoufa Moukoko.

Formacionet e mundshme:

Manchester City (4-3-3): Ederson; Cancelo, Stones, Dias, Zinchenko; De Bruyne, Rodri, Gundogan; Mahrez, Sterling, Foden

Borussia Dortmund (4-1-4-1): Burki; Can, Akanji, Hummels, Guerreiro; Delaney; Hazard, Bellingham, Dahoud, Reus; Haaland

Ndeshja zhvillohet në “Etihad” dhe nis në ora 21:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat