Bayerni fiton, i duhen edhe 2 pikë që të shpallet kampion 

Futboll

Bayerni fiton, i duhen edhe 2 pikë që të shpallet kampion 

Nga: K.G. Më: 20 prill 2021 Në ora: 22:21
Bayerni fiton, i duhen edhe 2 pikë që të shpallet kampion 

Bayerni nga Munihu ka shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj Bayer Leverkusenit, në kuadër të javës së 30-të të Bundesliga I. 

Futbollistët Choupo-Moting (7') e Kimmich (13') shënuan për fitoren e bavarezëve.

Skuadra nga Munihu pothuajse është edhe kampion i ri, i duhen edhe dy pikë që të shpallet zyrtarisht.

Bayerni kryeson me  61 pikë, ka 10 më shumë se Leipzig dhe Leverkusen është i gjashti me 47 sosh.  
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat