​Chelsea-Arsenal, publikohen formacionet zyrtare të derbit londinez

Futboll

​Chelsea-Arsenal, publikohen formacionet zyrtare të derbit londinez

Më: 12 maj 2021 Në ora: 21:01
Foto ilustrim

Pas pak minutave do të fillojë derbi londinez mes Chelseat e Arsenalit, ku nikoqir i këtij takimi do të jetë stadiumi “Stamford Bridge”.

Të dy skuadrave iu duhet fitorja, ku për “Blutë” tre pikët janë shumë të rëndësishme në garën për Top 4, kurse për “Topçinjtë” që të mbajnë gjallë shpresat për të siguruar Ligën e Evropës, përcjell KosovaPress.

Tashmë janë bërë zyrtare formacionet e të dy skuadrave dhe ato mund t’i gjeni më poshtë.

Chelsea (3-4-2-1): Kepa; Azpilicueta, Silva, Zouma; James, Gilmour, Jorginho, Chilwell; Mount, Pulisic; Havertz

Arsenal (4-2-3-1): Leno; Tierney, Mari, Gabriel, Holding; Elneny, Thomas; Smith-Rowe, Odegaard, Saka; Aubameyang 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat