​Djali që preku Anglinë, vdiq nga rrufeja: Kjo është mënyra se si Liverpool e nderoi atë

Futboll

​Djali që preku Anglinë, vdiq nga rrufeja: Kjo është mënyra se si Liverpool e nderoi atë

Më: 13 maj 2021 Në ora: 21:58
Manchester United dhe Liverpool

Manchester United dhe Liverpool sonte luajnë një ndeshje të shtyrë të Premier Ligës që ishte planifikuar për 2 maj, por që nuk u zhvillua për shkak të ndërhyrjes së tifozëve të United në “Old Trafford”.

Tifozët e United u përpoqën të parandalonin ndeshjen edhe sonte, për shkak të një konflikti me pronarët amerikanë të klubit, por nuk patën sukses.

Futbollistët e Liverpoolit dolën të stërviteshin në fushë me të njëjtat bluza dhe me këtë ata nderuan djalin nëntë vjeçar Jordan Banks, i cili vdiq dy ditë më parë nga goditja e rrufesë.

Banks po stërvitej në fushën e futbollit në Blackpool kur ndodhi një tragjedi e madhe që tronditi botën.

Jordan Banks preku Anglinë gjatë bllokimit për ndihmën e policisë së Blackpool dhe ekipit në terren duke u lënë atyre sanduiçe dhe lëngje në makinat e tyre çdo ditë.

Liverpool vendosi t'i bëjë nderimet e tij dhe të gjithë kishin veshur një fanellë me emrin Jordan dhe numrin shtatë.

Klubi i futbollit i Liverpool dhe kapiteni i “Të kuqve”, James Milner gjithashtu i tha lamtumirë Jordanit të vogël në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat