​Lukaku ka një kërkesë para ndeshjes së nesërme në lidhje me Eriksenin

Futboll

​Lukaku ka një kërkesë para ndeshjes së nesërme në lidhje me Eriksenin

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 19:01
Romelu Lukaku dhe Christian Eriksen

Romelu Lukaku konfirmon se ai ka kërkuar të vizitojë shokun e ekipit të Interit Christian Eriksen në spitalin e Kopenhagës.

Eriksen përsoi arrest kardiak gjatë ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës të shtunën dhe u rikthye nga stafi mjekësor me defibrilator.

Ai është ende duke iu nënshtruar ekzaminimeve në Rigshospitalet, i cili është afër stadiumit ku Danimarka do të luajë nesër me Belgjikën.

“Unë dua të shkoj të shoh Christianin në spital. Unë fola me trajnerin për këtë dhe padyshim që ai ra dakord, ”tha Lukaku gjatë konferencës së sotme për shtyp.

"Ne gjithashtu do të ndalojmë të luajmë në minutën e 10-të si një mbështetje për të. Unë do t'i dërgoj Christianit një mesazh nesër pas ndeshjes, por tani duhet të jap disa kohë me familjen e tij. "

Më tutje Lukaku komentoi edhe punën që bëri kapiteni Simon Kjaer për ta ndihmuar Eriksenin në momentet më të vështira në fushë pas arrestit kardiak.

“Është shumë e rëndësishme ajo që bëri Simon për të shpëtuar jetën e tij. Do të ishte e drejtë që të gjithë lojtarëve t'u jepen mësime se çfarë të bëjnë në këto situata, ", theksoi Lukaku.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat