Di Natale: Po e tejkalon veten në këtë europian

Futboll

Di Natale: Po e tejkalon veten në këtë europian

Më: 8 korrik 2021 Në ora: 13:36
Di Natale: Po e tejkalon veten në këtë europian

Antonio di Natale, ish-sulmues edhe i Italisë, ka folur në prag të finales së Wembley-t që do të luhet të dielën mes Italisë dhe Anglisë.

Ish-ylli i Serisë A ka folur kryesisht për Federico Chiesa-n:

“Po të mos ishte i fortë, Juventus nuk do të kishte investuar aq shumë tek ai. Po e tejkalon veten në këtë europian. Është një lojtar që më pëlqen shumë sepse është i paparashikueshëm.

Shkon në të djathtë, të majtë, është i pakapshëm”, ka thënë Di Natale për Gazzetta dello Sport.

Në lidhje me Ciro Immobile:

“Nuk i meriton kritikat. Po bën shumë, po bën një punë shumë të madhe për skuadrën. I gjithë grupi luan me këtë shpirt. Që me Spanjën ka qenë vendimtar”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat