Zhagitje nga mysafirët, Llapi dëmtohet për një penallti dhe eliminohet nga garat evropiane!

Nga: Kemajl Goca Më: 15 korrik 2021 Në ora: 21:58

Llapi nga Podujeva eliminohet nga garat evropiane përkatësisht Conference League.

Ndeshja mes Llapit dhe Shkupi përfundoi pa fitues (1:1) në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, por llapjanëve iu kushtoi humbja në takimin e parë në Shkup me 2:0, kësisoj u eliminuan me rezultat të përgjithshëm 3:1.

Llapjanët treguan raste më shumë, ishin më të mirë por sulmuesit e saj nuk u treguan konkret në momentet vendimtare.

Skuadra mysafire nuk tregoj ndonjë lojë por që u shqua herë pas here me zhagitje e për çka i shkonte fortë nerva kryetrajnerit të Llapit.

Në minutën e 75-të, Benjamin Emini përjashtohet nga loja, duke lënë Llapin me një futbollist me pak në fushë.

Pas tre minutave (78’), Ali Adem përfitoi nga një ngathtësi e mbrojtjes vendas dhe kaloi në epërsi skuadrën shqiptare nga kryeqyteti i Maqedonisë së Veriut.

Në minutën e 83-të, Drilon Fazliu barazon rezultatin (1:1).

Llapi dëmtohet edhe për një penallti në minutën e fundit.

Llapi luajti, Shkupi u kualifikua në rrethin e dytë. Dorën në zemër, as në ndeshjen e parë Shkupi nuk tregoi lojë të mirë por fitoi me rezultat 2:0.

Llapi - Shkupi 1:1