Pochettino: Kemi bërë një pjesë të parë të mrekullueshme

Futboll

Pochettino: Kemi bërë një pjesë të parë të mrekullueshme

Më: 15 gusht 2021 Në ora: 11:42
Pochettino: Kemi bërë një pjesë të parë të mrekullueshme

Trajneri i PSG, Mauricio Pochettino, e ka komentuar me këto fjalë përCanal + fitoren 4-2 të arritur ditën e djeshme kundër Strasbourg:

“Kemi bërë një pjesë të parë të mrekullueshme. Fillimi i pjesës së dytë ka qenë më i komplikuar, lojtarët e mi kanë patur më pak energji”, ka thënë trajneri argjentinas.

“Kemi pësuar golin e parë, më pas ka patur dhjetë minuta qetësi dhe më pas kemi ësuar menjëherë golin e dytë. Duhet ta respektojmë kundërshtarin, gjë që nuk e kemi bërë për disa minuta.

Jam gjithsesi i lumtur me këtë paraqitje. Mbappe? Është i përqendruar tek objektivat tanë, jam shumë i kënaqur për të. Duhet të vazhdojë kështu”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat