KF Besa debuton në Ligën e dytë! Fitori paralajmëron fitore në Ohër

Futboll

KF Besa debuton në Ligën e dytë! Fitori paralajmëron fitore në Ohër

Më: 24 gusht 2021 Në ora: 15:16
KF Besa debuton në Ligën e dytë! Fitori paralajmëron fitore në Ohër

Skuadra e KF Besa nga Dobërdolli i Gostivarit për herë të parë në histori do të luaj në ligën e dytë të Maqedonisë në futboll-grupi i Perëndimit, në një prej sezoneve më interesante, së paku sipas emrave që ka kjo ligë.

Shorti i hedhur para disa ditësh deshi që Besa debutimin e saj ta ketë në udhëtim te skuadra me përvojë Ohrid.

Fitor Rexhepi është njëri prej përforcimeve të shumta që solli kryesia e klubit në afatin kalimtar të verës.

Talenti kumanovar erdhi nga Vardari i Shkupit.  Për ndeshjen e së mërkurës ai shprehu ambiciet e klubit.

“Jemi klub i ri që debuton në Ligën e dytë. Është një fillim i ri për skuadrën dhe për mua gjithashtu. Kryesia ka investuar mjaftë në rritjen e kualitetit të skuadrës. Si klub jemi shumë të organizuar. Janë sjell edhe përforcime të qëlluara, pasi ambiciet janë të jemi klub serioz dhe stabil në ligë”, tha mesfushori i talentuar Rexhepi.

“Ndeshja e parë është e rëndësishme, por edhe e vështirë, megjithate me ekipin që kemi besoj se do të fitojmë në Ohër”, deklaroi Fitor Rexhepi.

Në ndeshjet e javës së parë të ligës së dytë – Perëndim do të takohen: Ohrid-Besa, Kadino-Sileks, Teteks-Veleshta, Gostivari-Voska Sport dhe Korabi-Vardari. Të gjitha ndeshjet do të luhen ditën e mërkurë me fillim prej orës 16:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat