Me Malishevën nuk ka shaka, kthen kokulur edhe Feronikelin 

Futboll

Me Malishevën nuk ka shaka, kthen kokulur edhe Feronikelin 

Nga: K.Goca Më: 18 shtator 2021 Në ora: 18:03
Me Malishevën nuk ka shaka, kthen kokulur edhe Feronikelin 

Malisheva po tregon fuqinë në elitën e futbollit të Kosovës. 

Debutuesi sot me fitoren që ka shënuar me rezultat 1:0 ndaj Feronikelit nga Drenasi, tregoi edhe një herë se nuk janë rastësisht në elitë. 

Në minutën e 62-të, Donat Vitia shënon golin e fitores për Malishevën.

Kryetrajneri Arsim Thaçi, ka përgatitur një ekip të fortë dhe po shkakton senzacion të paktën në pesë javët e parë, ku Malisheva aktualisht renditet në pozitën e dytë me 10 pikë apo me 3 fitore, 1 barazim e 1 humbje, ndërsa Ferinikeli mbetet në pozitën e 6-të me 6 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat