Zeqiri me Augsburgun kthehen me një pikë nga Berlini

Futboll

Zeqiri me Augsburgun kthehen me një pikë nga Berlini

Nga: K.Goca Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 17:24
Hetha

Sulmuesi nga Kosova, Andi Zeqiri, që luan për Kombëtaren e Zvicrës, me Augsburgun, ktthehen me pikë nga stadiumin "Olympia" në Berlin.

Hertha ka barazuar me rezultat minimal 1:1 me Augsburgun, në ndeshjen e javës së 13-të të Bundesliga I.

Zeqiri u zëvendësua në minutën e 76-të.

Autor i golit për Herthan është Richter në minutën e 40-të dhe Gregoritsch në atë të 90+7 për Augsburgun.

Hertha është në vend të 14-të me 14 pikë e Augsburgu mbetet në pozitën e 16-të me 13.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat