Befason eksperti i transferimeve: Messi fitues i Topit të Artë, Lewandowski e fiton çmimin tjetër

Futboll

Befason eksperti i transferimeve: Messi fitues i Topit të Artë, Lewandowski e fiton çmimin tjetër

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 20:59
Lionel Messi

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano ka dhënë disa detaje para nisjes së ceremonisë për Topin e Artë.

Raportohet se Lionel Messi është fituesi i Topit të Artë për herën e shtatë në karrierë, derisa këtë e pohoi edhe Romano.

Gjatë kohës sa ishte drejtpërdrejt në “Twitch”, Romano tha se tashme ndjesia që argjentinasi të fitojë Topin e Artë është duke u rritur.

“Ka ndjenjë të rritur se Messi është fitues i Topit të Artë dhe që Lewandowski do e fitojë çmimin e ri që u njoftua sot”.

Pra, polaku do e fitojë çmimin e golashënuesit më të mirë në botë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat