Nuk ka asnjë rast që Mbappe të rinovojë kontratën

Futboll

Nuk ka asnjë rast që Mbappe të rinovojë kontratën

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 13:57
Nuk ka asnjë rast që Mbappe të rinovojë kontratën

Me 28 ditë për të kaluar derisa Kylian Mbappé të hyjë në gjashtë muajt e fundit të marrëveshjes së tij me Paris Saint-Germain, në të cilën pikë ai mund të nënshkruajë një marrëveshje parakontrate me Real Madridin, ka një atmosferë sigurie absolute në Bernabéu. Madridi është i sigurt se e ka në çantë sulmuesin e Francës.

Vendosmëria e Mbappe për t’iu bashkuar Real Madridit është vendimtare

Ndjekja e Mbappe nga Madridi ka qenë një djegie e ngadaltë që ka qenë në punë për gati një vit e gjysmë tani. Çelësi i marrëveshjes ka qenë vendosmëria e lojtarit për të realizuar lëvizjen.

“Kylian e ka kokën mirë dhe kjo është arsyeja pse ai u përpoq të largohej nga PSG verën e kaluar, në mënyrë që ata të mund të paguanin një tarifë të mirë për të”, thotë një burim i klubit, transmeton albeu.

Nuk ka asnjë rast që Mbappe të rinovojë kontratën e tij me PSG

Nëse do të kishte ndonjë shans që presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi të mund ta bindte Mbappe-n të rinovonte kontratën e tij në Parc des Princes, sulmuesi tashmë do ta kishte vënë stilolapsin në letër. Megjithatë, zemra e tij është e lidhur me kryeqytetin spanjoll dhe Real Madridi e di këtë.

Ai është i vetëdijshëm se prioriteti kryesor i PSG-së verën e kaluar, në dëm të tij, ishte të merrte Messin në Paris dhe të ndihmonte argjentinasin të merrte Topin e Artë të shtatë. Ish-ylli i Barcelonës u shpall të hënën si fituesi i çmimit 2021.

Ancelotti i emocionuar nga perspektiva e treshes së parë Mbappé-Benzema-Vinícius

Ancelotti e di se klubi e ka bërë punën e tij në përsosmëri kur bëhet fjalë për Mbappé, dhe po kënaqet me ardhjen e pritshme të një ylli botëror. Një linjë sulmuese e Mbappé, Karim Benzema dhe Vinícius Júnior me siguri do të rrëmbejë shumë tituj.

Ai nuk sheh asnjë problem për t’i akomoduar të dy në vijën e sulmit, pasi lëvizja e rrjedhshme e Mbappé do ta lejojë atë të shkëlqejë në të gjitha fushat e sulmit.

Vinícius duket i sigurt se do të mbetet në të majtë, me Ancelottin i bindur se braziliani është lojtari më i mirë në botë në atë pozicion për momentin. Mbappé, i cili këtë sezon ka 16 gola dhe 16 asistime në 25 ndeshje për klubin dhe kombëtaren, është i qetë, gati dhe në pritje për të finalizuar lëvizjen e tij të ëndrrave në Vitin e Ri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat