Shqiptari shënon nga 20 - 21 metra, Southampton barazon në Londër  

Futboll

Shqiptari shënon nga 20 - 21 metra, Southampton barazon në Londër  

Nga: Kemajl Goca Më: 15 dhjetor 2021 Në ora: 21:14
Shqiptari shënon nga 20 - 21 metra, Southampton barazon në Londër  

Reprezentuesi i Shqipërisë, Armando Broja, nuk ndalet në Premier League, sërish shënon dhe çoi në këmbë tifozët. 

Ai është protagonist që Southampton u kthye me një pikë nga stadiumi “Selhurst Park” në Londër, duke barazuar me 2:2 me Crystal Palacen. 

Broja shënon në minutën e 36-të për epërsinë 1:2 të Southamptonit. Shqiptari shënon nga rreth 20 - 21 metra në këndin e djathtë të poshtëm, 1:2.

Për Crystal Palacen realizoi Zaha (2') e për Southampton shënuan Ward Prowse (32') e Broja (36'). 

Në minutën e 65-të, Ajew ka barazuar rezultatin (2:2). Broja u zëvendësua në minutën e 70-të. ai deri me tash ka realizuar 4 gola në Premeir League. 

Crystal është i 11-ti me 20 pikë e Southampton i 15-ti me 17.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat