Ish-mbrojtësi: Gjyshi im nuk i mban dot lotët!

Futboll

Ish-mbrojtësi: Gjyshi im nuk i mban dot lotët!

Më: 18 janar 2022 Në ora: 17:42
Ish-mbrojtësi: Gjyshi im nuk i mban dot lotët!

Prej muajit gusht të vitit 2021, Hector Bellerin militon në radhët e klubit të La Liga-s, Betis teksa është transferuar me anë të formulës së huazimit nga Arsenal. Deri më tani, aventura e spanjollit duket se po shkon shumë mirë duke qenë se skuadra renditet në vendin e tretë, ndërsa 26-vjeçari ka mbetur me përshtypjet më pozitive nga fansat dhe atmosfera që ata krijojnë për skuadrën e tyre.

Bellerin thekson se nuk ka parë asnjëherë më parë në karrierën e tij, atmosferë si ajo në stadiumin e Betis ndërsa shton se gjyshi i tij pavarësisht se nuk është fans i spanjollëve sërish nuk mund t’i përmbajë lotët.

“Të gjithë tifozët i sheh të mbushin autobuzët dhe qytetin me flamuj, njëherë erdhi një shoku im nga Britania dhe nuk po i besohe ajo që shihte. Te Betis këndohet himni në stadium dhe më duhet ta pranoj se nuk kam parë askund tjetër një atmosferë të tillë.

Gjyshi im nuk i mban dot lotët dhe ai nuk është as një fans i Betis, por harmonia e krijuar dhe kur i sheh të gjithë me duart lart është diçka ndryshe”, u shpreh Bellerin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat