Rashica asiston në fitore e Norwich-it, në ndeshjen që u fikën reflektorët 

Futboll

Rashica asiston në fitore e Norwich-it, në ndeshjen që u fikën reflektorët 

Nga: Kemajl Goca Më: 21 janar 2022 Në ora: 22:54
Rashica asiston në fitore e Norwich-it, në ndeshjen që u fikën reflektorët, foto Reuters

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, ka treguar formë të mirë në fanellën e Norwich-it, duke asistuar për fitore me rezultat 3:0 ndaj Watfordit. 

Rashica u paraqit titullar, duke u zëvendësuar në minutën e 90+6.

Norwich importon tre pikë të mëdha, në një ndeshje që për pak minuta u fikën reflektorët pikërisht në minutën e 62-të, kjo është e habitshme të ngjan në Angli.

Në minutën e 51-të, futbollisti Sargent shënon për 0:1.

Në minutën e 74-të, Sargent sërish shënon, këtë herë me kokë pas asistimit të Rashicës. 

Nga minuta e 78-të, Watford mbetet me një lojtar me pak, Dennis përjashtohet me karton të kuq pas dy të verdhëve. 

Në minutën e 90+2, Kucka realizon autogol për 0:3.

Norwich ngritët në vend të 17-të me 16 pikë, duke lënë pas Watfordin me 14.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat