Këto janë nominimet për trajnerin më të mirë të këtij viti

Futboll

Këto janë nominimet për trajnerin më të mirë të këtij viti

Më: 13 maj 2022 Në ora: 16:38
Këto janë nominimet për trajnerin më të mirë të këtij viti

Pesë trajnerë janë nominuar për çmimin e trajnerit më të mirë të sezonit 2021/22 në Premier Ligën angleze.

Thomas Frank, Pep Guardiola, Eddie Howe, Jurgen Klopp dhe Patrick Vieira janë në garë për çmimin në fjalë.

Tifozët do të kenë kohë deri të hënën në ora 19:00 për të zgjedhur favoritin e tyre për ta fituar çmimin e trajnerit më të mirë këtë sezon.

Votat e publikut do të kombinohen me ato të një paneli ekspertësh futbolli për të vendosur në fund fituesin.

Thomas Frank (Brentford) – 36 ndeshje, 12 fitore, 7 barazime dhe 17 humbje

Pep Guardiola (Manchester City) – 36 ndeshje, 28 fitore, 5 barazime dhe 3 humbje

Eddie Howe (Newcastle United) – 25 ndeshje, 11 fitore, 5 barazime dhe 9 humbje

Jurgen Klopp (Liverpool) – 36 ndeshje, 26 fitore, 8 barazime dhe 2 humbje

Patrick Vieira (Crystal Palace) – 35 ndeshje, 10 fitore, 14 barazime dhe 11 humbje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat