Shqiptarja zbulon incidentin me futbollistin e Kombëtares

Futboll

Shqiptarja zbulon incidentin me futbollistin e Kombëtares

Më: 26 maj 2022 Në ora: 20:11
Shqiptarja zbulon incidentin me futbollistin e Kombëtares

Kjo javë ka qenë elektrizuese për Tiranën që mirëpriti mijëra tifozë për ndeshjen finale të “Conference League”. Megjithëse e cilësoi të lezetshme, Vilma Masha thotë se emocionet nuk kanë të krahasuar me ndeshjet e Kombëtares.

Moderatorja e sportit foli sot për këtë javë intensive duke thënë se çdo gjë shkoi mirë. “Ishte një atmosferë interesante por nuk krahasohet me Kombëtaren.

Tani ishte e lezetshme, këta tifozët e shpërqëndruar që pinin birra. Ia dolëm me pak vështirësi, çdo gjë shkoi mirë.

Ka patur plot incidente. Unë përgjithësisht jam në studio dhe kur dal në terren gjëja më e tmerrshme është kur tifozët ngjiten në skenë dhe janë të mirë ose jo mirë mendërisht. Tentojnë të marrin mikrofonin etj. Këto janë situata të sikletshme se nuk e di si reagojnë.”– tregoi ajo në “Wake Up”.

Gjatë intervistës teksa po fliste për incidentet në punë, Vilma veçoi një me futbollistin e Kombëtares Shqiptare të Futbollit, emrin e të cilin nuk preferoi ta zbulonte.

Ajo zbuloi: “Kur u kualifikuam në Europian u bë nami u mbush sheshi plot. Dhe erdhën futbollistët e Kombëtares dhe njëri prej tyre më tha ‘Më jep mikrofonin se do them diçka’ dhe e hodhi në tokë. Sot i them ‘Ti je idiot, si e hodhe mikrofonin ashtu’.

Atëherë po i thoja ‘Bën 2 mijë euro mikrofoni’. Çmenduri domethënë. Por, kanë lezetin e vet".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat