Agim Ademi: Edhe një fushë e re futbolli po bëhet realitet...

Futboll

Agim Ademi: Edhe një fushë e re futbolli po bëhet realitet...

Nga: K. Goca Më: 2 korrik 2022 Në ora: 14:31
Agim Ademi

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, paralajmëron edhe një fushë të re të futbollit.

Ademi është zotuar se do të bëjë më të mirën e mundshme për futbollin në përgjithësi të Kosovës.

“Edhe një fushë e re futbolli po bëhet realitet...”, ka shkruar Ademi në profilin e tij në facebook. 

Image

I pari i futbollit të Kosovës nuk ka dhënë asnjë detaj se ku do të. ndërtohet kjo fushë, por raportohet se do të jetë një befasi e madhe.

Njeriu që dha shumë për futbollin e Kosovës, veçmas në vitet më të rënda, në kohën e okupimit (1991-1999) në rezistencë kundër pushtuesit serb, nuk e ka ndërmend të ndalet duke i realizuar projektet e tij që i ka të parapara dhe për të rritur standardin e futbollit tonë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat