Struga Trim Lum asnjëherë nuk humb në start të sezonit

Futboll

Struga Trim Lum asnjëherë nuk humb në start të sezonit

Më: 4 gusht 2022 Në ora: 15:48
Struga Trim Lum

Struga Trim Lum do të zhvillojë edicionin e kaërt në mesin e më të mirëve në futbollin e Maqedonisë së Veriut, njofton “infOSport.mk”.

Në tre edicionet e deritanishme, starti ka qenë pozitiv për skuadrën strugane, duke barazuar dy herë në transfertat kundër Renovës 0:0 (sezoni 2020/2021) dhe Akademia Pandevit 1:1 (sezoni 2021/2022), derisa në sezonin e tyre debutues 2019/2020, ata kishin mundur Rabotniçkin në terren vendas me rezultatin 2:1.

Edicionin 2022/2023 Struga Trim Lum sërish do ta nis si nikoqir, këtë herë ndaj Pobedës nga Prilepi, që rikthehet në mesin e më të mirëve pas 3 viteve mungesë.

Ndeshja midis Struga Trim Lumit dhe Pobedës në program është të shtunën me fillim në ora 17:30, ndërsa mbetet të shihet nëse ekipi strugan do ketë një fillim të mbarë edhe kësaj radhe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat